Karty podstawowe

Międzyszkolny Klub Sportowy Wiking

Położenie

Międzyszkolny Klub Sportowy Wiking
ul. Ogińskiego 15
71-431 Szczecin

Powstaliśmy w jesienią 2002 roku, jako jednostka zajmująca się organizacją i szkoleniem w zakresie orienteeringu (imprez na orientację). Początkowo skupiliśmy się na organizacji imprez turystycznych, rozszerzając stopniowo kierunki swojej pracy na pozostałe formy turystyki kwalifikowanej, edukację turystyczną, turystykę szkolną, wypoczynek letni i zimowy w formie obozów turystycznych. Mieliśmy również kilkuletni okres, w którym prowadziliśmy sekcję tańca nowoczesnego skupiając się na zajęciach hip-hop, funky, jazz, electric boogie. W okresie tym tańczyło w klubie ponad 100 klubowiczów oraz braliśmy udział w Mistrzostwach Polski i Świata.

Od 2007 roku skopiliśmy się jednak na działaniach w zakresie turystyki i rekreacji zarówno w formie szkoleń i organizacji imprez jak i poprzez rozbudowę infrastruktury wspomagającej ich rozwój. Od 2008 roku rozpoczęliśmy systematycznie inwentaryzować znakowane szlaki turystyczne czego efektem jest strona internetowa www.szlaki-zachodniopomorskie.pl. Zaś od 2009 roku rozszerzyliśmy nasze działania o kajakowe imprezy turystyczne, które od razu zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem szczecinian i nie tylko.

Szkolny Program Imprez na Orientację, Letnią Akcję Turystyczną "LATO Z WIKINGIEM" oraz inwentaryzację i znakowanie szlaków turystycznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Działania nasze wspierane są przez Gminę, MIasto Szczecin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.