Studencka.TV

W ramach współpracy Koła Naukowego Multimedialni na Wydziale Informatyki oraz Koła Naukowego Elkona na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego powstała pierwsza szczecińska międzyuczelniana telewizja internetowa STUDENCKA.TV.

Projekt ma na celu dostarczanie mieszkańcom Szczecina – przede wszystkim zaś środowiskom akademickim – informacji oraz rozrywki za pomocą Internetu, dla twórców zaś ma być możliwością zdobycia praktyki potrzebnej do pracy w nowoczesnych wydawnictwach elektronicznych i multimedialnych.

Telewizja internetowa jest zagadnieniem obejmującym wiele dziedzin, w związku z czym projekt tworzą studenci wszystkich uczelni wyższych na terenie Szczecina. Praca nad tym projektem jest na pewno fascynującym doświadczeniem, dzięki któremu nie tylko możemy pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania z zakresu szeroko rozumianych multimediów, ale również poznawać mnóstwo ciekawych osób.

Studencka TV realizowana jest w formie podcastów internetowych, nie jest to jednak portal społecznościowy. Jakość realizowanych materiałów oceniana jest przez założycieli. Żaden materiał nie ukazuje się na stronie z pominięciem kolaudacji. Zobowiązaliśmy się do przestrzegania najwyższych standardów – zarówno technicznych, jak i merytorycznych i etycznych.

www.studencka.tv