Wyniki ankiety odpadowej

W ubiegłym roku Sejm przyjął ustawę, która zobowiązuje wszystkie gminy w Polsce do odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych. Najwięcej kontrowersji budzą sposoby naliczania opłat za wywóz śmieci. Zadecydują o tym zdecydują radni miasta.

Czytaj więcej

Ekomapa

Odpady to olbrzymni problem dla Ziemi. To od nas zależy czy zadbamy o naszą planetę. Zacznij od siebie, selektywna zbiórka odpadów to pierwszy krok by odciążyć wysypiska śmieci. O tym gdzie można znaleźć poszczególne pojemniki do zbiórki surowców twórnych informuje ekomapa.

Czytaj więcej

Choinka i po choince?

Z pewnością wielu z Was zastanawiało się co zrobić z choinką, gdy jej igły coraz bardziej opadają na podłogę. Wyrzucić do kosza, czy do lasu – a może spalić. Dla Szczecinian utylizacja światecznych drzewek nie powinna wydawać się problematyczna.

Czytaj więcej

Nie pływam w śmieciach

Aż 7 ton śmieci, w tym opon ciężarówek, pluszowych miśków, plastikowych torebek i butelek – to wszystko wyłowili z wód m.in. Wisły, Biebrzy czy Krutyni członkowie Kajakowego Patrolu św. Franciszka w trakcie trwającej 1,5 roku akcji „Nie pływam w śmieciach”.

Czytaj więcej

EkoMapa - odszukaj pojemniki do selektywnej zbiórki

Gorąco zachęcamy do zbierania i oddawania makulatury. Tona makulatury to uratowanych 17 drzew. Pojemniki do zbiórki makulatury znajdują się na terenie całego Szczecina, dzięki elektronicznej wyszukiwarce, możesz sprawdzić gdzie w twojej okolicy znajdują się pojemniki do zbiórki makulatury oraz innych surowców wtórnych takich jak szkło czy butelki PET. Wyszukiwarka znajduje się pod adresem www.mapa.egos.pl

Ponadto w Szczecinie działają EkoPorty w których możesz zostawiać odpady problemowe takie jak:

- baterie, akumulatory, świetlówki

- przeterminowane lekarstwa,

Czytaj więcej

Strony