Choinka i po choince?

Z pewnością wielu z Was zastanawiało się co zrobić z choinką, gdy jej igły coraz bardziej opadają na podłogę. Wyrzucić do kosza, czy do lasu – a może spalić. Dla Szczecinian utylizacja światecznych drzewek nie powinna wydawać się problematyczna. Choinka to surowiec wtórny, który może zostać przetworzony na kompost lub biopaliwo. Porada jak pozbyć się w sposób ekologiczny „zużytej” choinki podany jest na portalu EGOS.

"Na pierwszy rzut oka, ciężko jest choinkę przetransportować - lecz w związku z tym iż jest to odpad naturalny, w łatwy sposób możemy go "zdekompletować", ucinając gałęzie i wrzucając je do worka. Wtedy pozostały pieniek nie posiada już problematycznego rozmiaru i w łatwy sposób można go, wraz z workiem gałęzi, przetransportować na przykład w bagażniku samochodu.

W Szczecinie mieszkańcy naszego miasta mogą bezpłatnie oddawać choinki w Ekoportach - punktach zbiorki odpadów problemowych. Aktualnie funkcjonuje 6 Ekoportów, rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Elektroniczną mapę Ekoportów (a również pojemników na selektywną zbiórkę odpadów, t.j. papier, szkło i plastik) znajdziesz pod adresem http://mapa.egos.pl. Mapa zawiera opcję wyszukiwarki, która po podaniu adresu zamieszkania (lub jakiegokolwiek interesującego nas adresu na terenie miasta) wskaże nam najbliższe punkty.
Choinki oddane w Ekoportach zostaną przetworzone na biopaliwo.

Źródło: EGOS