15 lipca- Dzień bez telefonu komórkowego

Pamiętam te czasy, kiedy posiadanie telefonu komórkowego nie było priorytetem. Ludzie kontaktowali się mailowo, wysyłali listy, spotykali się. Jednak już w dzisiejszych czasach większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie chwili bez telefonu. Dlatego może warto chociaż na ten jeden dzień zatrzymać się i odłożyć na bok nowoczesną technologię?

Korzystamy z niego w pracy, na uczelni, w szkole, w domu. Kiedyś telefon miał dwie podstawowe funkcje: pisania SMS-ów i dzwonienia. Wraz z postępem technologicznym nastąpił rozwój i tak dzisiaj przy użyciu telefonu możemy zrobić zdjęcia, skorzystać z Internetu, wejść na popularne portale społecznościowe itp.Telefon jest dla nas budzikiem, kalkulatorem, notatnikiem, radiem, odtwarzaczem muzyki, aparatem, dyktafonem... Oczywiście ta lista jest zdecydowanie dłuższa.

Trwa doba smartfonów i Internetu. Pewnie nie tylko ja zauważyłam, że większość osób nawet spotykając się z paczką przyjaciół, gdzieś ukradkiem spogląda na telefon, sprawdza Facebooka. Zwykła impreza nie może obyć się bez wrzucenia zdjęć na Fejsa, Instagrama. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez swojego telefonu. Nie ulega wątpliwości, że są to urządzenia ułatwiające życie. Ze względu na nasze przywiązanie do telefonów takie inicjatywy jak dzień bez telefonu są przydatne.
Może dzięki temu, choć część z nas wyłączy dzisiaj swój telefon i przypomni sobie jak wygląda życie bez niego...

fot. Redrum0486, Wikimedia Commons