Siatki Przeciwko Ptakom

Siatki przeciw ptakom, które mogą znaleźć Państwo w naszym sklepie, to szybki, prosty i niedrogi sposób na to, aby zwierzęta te nie sprawiały ponownie problemów. Ptaki, mimo że to piękne stworzenia, potrafią wyrządzić bardzo duże szkody. Szczególnie narażone są na nie duże plantacje warzyw czy owoców, ponieważ stanowią przysmak dla tej grupy. Mogą także przyprawić o kłopot, tworząc gniazda na balkonach i tarasach oraz brudzić powierzchnię zewnętrzną. Siatki przeciw ptakom skutecznie odizolują dany teren od zagrożenia, jakie stanowią w szczególności gołębie, szpaki, wrony czy wróble.

 

Najskuteczniejszy i bezpieczne sposób na ptaki

Siatka przeciw ptakom to właściwie najskuteczniejsza metoda na zapobieganie wtargnięcia nieprzyjaciół w niechciane miejsca. Zastosowanie jej wyróżnia się efektywnością na tle innych sposobów odstraszenia tych lotnych zwierząt, takich jak przybijanie kolców do poręczy i parapetów zewnętrznych oraz w stosowania środków chemicznych. Tworzy ona barierę, która uniemożliwia zwierzętom, przedostanie się poza nią.

 

Kluczowy jest odpowiedni dobór siatki

W naszym sklepie proponujemy siatki posiadające różnej wielkości otwory, ich rozmiar należy dopasować do potrzeb indywidualnych. Większe świetnie sprawdzą się do balkonów na dużej wysokości, te małe natomiast ochronią szczególnie skutecznie krzewy owocowe. Ważne także, aby odpowiednio dobrać wymiar siatki przeciw ptakom. Luki mogą powodować, że ochrona będzie niekompletna, a w rezultacie nieskuteczna. U nas  najdą państwo siatki o różnej wielkości. Przed zakupem sugerujemy jednak pobrać dokładne wymiary ochranianej powierzchni.

Siatka przeciw ptakom może być zastosowana właściwie w każdym miejscu. Modele dostępne u nas, wykonane są z tworzywa odpornego na działanie czynników
atmosferycznych, takich jak:

  • wysoka temperatura
  • opady
  • wiatr
  • mrozy

Kluczowe w doborze odpowiedniej siatki jest przede wszystkim miejsce, w którym chcą Państwo ją wykorzystać. Najpopularniejsze zastosowanie, siatka odnajduje w ochronie upraw i balkonów. Jakie korzyści niesie wykorzystanie bariery w poszczególnych okolicznościach?

 

Zastosowanie siatek na uprawach

Niezabezpieczone owoce oraz warzywa, są idealnym celem dla ptaków. Zwierzęta te potrafią tworzyć spustoszenie na krzewach oraz drzewach. Siatki przeciw ptakom sprawdzą się w takim przypadku zarówno przy bardzo dużych uprawach rolnych i sadowniczych, jak i w prywatnych ogródkach.

Dla właścicieli większych gospodarstw, szkody wyrządzone przez ptaki, mogą mieć bardzo przykre skutki, odczuwalne szczególnie w strefie finansowej. Siatka jest więc właściwie obowiązkowym elementem dla osób chcących ochronić plony. Klienci prowadzący gospodarstwo, po zastosowaniu siatek, odnotowują atychmiastowe korzyści w postaci całkowitego pozbycia się szkodników.

Należy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar otworów, tak, aby zwierze nie miało możliwości przedostania przez nie produktu.

 

Siatki na balkonie i tarasie

Ptaki, a w szczególności gołębie, bardzo często wyrządzają szkody na balkonach. Zwykle tworzą zanieczyszczenia w postaci odchodów, gałęzi i piór, co uniemożliwia utrzymanie powierzchni w czystości. Problematyczne mogą być także jaskółki, które słyną z budowania gniazd w nieproszonych miejscach. Siatka zamontowana w odpowiedni sposób eliminuje problem całkowicie, ponieważ uniemożliwia zwierzętom, przedostanie się na nasz teren.

Warto również wspomnieć, że dostępne u nas siatki przeciw ptakom, zastosowane na balkonach umiejscowionych na większych wysokościach, stanowią również świetną ochronę dla zwierząt domowych. Dla właścicieli większych gospodarstw, szkody wyrządzone przez ptaki, mogą mieć bardzo przykre skutki, odczuwalne szczególnie w strefie finansowej. Siatka jest więc właściwie obowiązkowym elementem dla osób chcących ochronić plony. Klienci prowadzący gospodarstwo, po zastosowaniu siatek, odnotowują natychmiastowe korzyści w postaci całkowitego pozbycia się szkodników. Należy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar otworów, tak, aby zwierze nie miało możliwości przedostania przez nie produktu.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z poniższą tematyką: