Szczecińskie magnolie

Szczecin od dawna uchodzi za miasto zieleni. Dzięki świeżemu powietrzu i łagodnemu klimatowi wiele egzotycznych drzew i krzewów może rosnąć bezpośrednio w parkach i na skwerach miejskich. Wiosną szczególnie pięknie kwitną magnolie, dzięki którym Szczecin nazywany jest Miastem Magnolii.
W sobotę 7 czerwca 2014 roku przy Wałach Chrobrego odbędzie się II edycja Pikniku Ekologicznego "Szczecińskie magnolie".

Szczecin od dawna uchodzi za miasto zieleni. Nie bez powodu! Niewiele jest miast w Polsce o takim nasyceniu zielenią, terenami wodnymi oraz dogodnymi warunkami klimatycznymi, niezwykle przyjaznymi dla mieszkańców, turystów oraz miłośników przyrody i sportów wodnych. Na jednego mieszkańca Szczecina przypada 64,7 m2 tzw. zieleni wypoczynkowej, miasto od dawna inwestuje w tereny zieleni oraz dba o swój wizerunek.
W centrum Szczecina znajdują się duże połacie parków. Zieleń miejska skupia się również na cmentarzach, gdzie przybiera charakter parkowy (powierzchnia 193,87 ha). To także liczne zielone wyspy, skwery i zieleń przyuliczna. Zieleń w centrum miasta pełni przede wszystkim charakter ozdobny. Oczyszcza atmosferę, stanowi osłonę przed silnymi wiatrami, hałasem czy powodziami. Pełni również funkcję rekreacyjną i sportową. Co więcej wpływa pozytywnie na krajobraz, jak i na samych mieszkańców.
Dzięki świeżemu powietrzu i łagodnemu klimatowi wiele egzotycznych drzew i krzewów może rosnąć bezpośrednio w parkach i na skwerach miejskich, czyli w miejscach których warunki odbiegają od komfortu ogrodów botanicznych i parków krajobrazowych. Wiosną szczególnie pięknie kwitną magnolie, dzięki którym Szczecin nazywany jest Miastem Magnolii.
W sobotę 7 czerwca 2014 roku przy Wałach Chrobrego odbędzie się II edycja Pikniku Ekologicznego "Szczecińskie magnolie". Celem imprezy jest promowanie ochrony środowiska, ekologii i ochrony przyrody w województwie zachodniopomorskim. W tym dniu w zamian za plastikowe nakrętki mieszkańcom miasta zostały rozdane sadzonki magnolii. Wcześniej ponad 40 dwumetrowych zostało zasadzonych przez dzieci szczecińskich szkół w kilku reprezentatywnych miejscach Szczecina m.in. przy dworcu PKP, na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy i ul. Mickiewicza, przy pl. Hołdu Pruskiego i przy ulicy Wyszyńskiego.
Zielone miasto Szczecin następnej wiosny zakwitnie jeszcze bardziej!

Położenie

Wały Chrobrego Szczecin , ZA
Zachodniopomorskie